Senarai Calon PRU14 Selangor Dan Keputusan Parlimen & DUN

Menjelang Pilihan Raya Umum (PRU) ke-14, tahun 2018 ini, parti-parti politik akan mengemukakan senarai calon yang bertanding untuk memancing undi rakyat. Perebutan kerusi sama ada Parilimen dan Dewan Undangan Negeri adalah bagi tujuan merebut mandat pemerintahan Negara dan Negeri. Di sini kami akan kemukakan senarai calon PRU14 Selangor yang menjadi perebutan panas antara pihak BN dan PH.

Senarai Calon dan Keputusan PRU14 Negeri Sabah

Senarai Calon PRU14 Negeri Johor PH, BN, GS, BEBAS Parlimen & DUN

Senarai Calon PRU14 Kedah PH, BN, GS, BEBAS Parlimen & DUN

Untuk makluman, PRU14 kali ini sangat unik kerana pertembungan terbesar bakal berlaku antara Barisan Nasional, Pakatan Harapan, dan Gagasan Sejahtera. BN masih mengekalkan logo dacing sebagai logo rasmi PRU14, manakalah Pakatan Harapan yang dianggotai Parti Keadilan Rakyat (PKR), Parti Amanah Negara (AMANAH), Democratic Action Party (DAP) dan Parti Pribumi Bersatu Malaysia (PPBM) menggunakan logo PKR sebagai logo rasmi PRU14. Manakalah Gagasan Sejahtera yang dianggotai Parti Islam Semalaysia (PAS), Parti IKATAN dan parti BEBAS yang lain menggunakan logo bulan sebagai logo rasmi PRU14.

Logo Rasmi PRU14 BN vs PH vs GS vs BEBAS

Pakatan Harapan

senarai calon pru14 selangor

Barisan Nasional

senarai calon pru14 selangor

Gagasan Sejahtera

senarai calon pru14 selangor

BEBAS

senarai calon pru14 selangor

Senarai Calon PRU14 Selangor Mengikut Parti Kerusi Parlimen & DUN

Jumlah Parlimen 22
Jumlah DUN 56

Keputusan Rasmi PRU14 Negeri Selangor

Parti Parlimen DUN
Pakatan Harapan 20 51
Barisan Nasional 2 4
PAS 0 1
BEBAS 0 0

Berikut adalah senarai calon yang telah diumum setakat ini. Senarai calon akan dikemas kini dari masa ke semasa.

Semakan Senarai Calon PRU14 Negeri Selangor

>SEMAK CALON<


Calon Pakatan Harapan

Calon Pakatan Harapan Daripada Parti AMANAH

senarai calon pru14 selangor

Calon Pakatan Harapan Daripada Parti Keadilan Rakyat

senarai calon pru14 selangor

KERUSI PARLIMEN

1. P094 Hulu Selangor – Leow Hsiad Hui

2. P097 Selayang – William Leong

3. P098 Gombak – Datuk Seri Mohamed Azmin Ali

4. P099 Ampang – Zuraidah Kamaruddin

5. P104 Subang – Wong Chen

6. P105 Petaling Jaya – Maria Chin Abdullah

7. P107 Sungai Buloh – R. Sivarasa

8 .P109 Kapar – Datuk Abdullah Sani

9. P112 Kuala Langat – Dr Xavier Jayakumar

KERUSI DEWAN UNDANGAN NEGERI

1. N03 Sungai Panjang – Mohd Fauzi Ahmad

2. N09 Permatang – Rozana Zainal Abidin

3. N10 Bukit Melawati – G. Sivamalar

4. N11 Ijok – Dr. Idris Ahmad

5. N14 Rawang – Chua Wei Kiat

6. N16 Sungai Tua – Amiruddin Shaari

7. N17 Gombak Setia – Hilman B. Idham

8. N19 Bukit Antarabangsa – Datuk Seri Mohamed Azmin Ali

9.N20 Lembah Jaya – Hanisza Talha

10. N25 Kajang – Hee Loy Sian

11. N32 Seri Setia – Najwan Halimi

12.N33 Taman Medan – Syamsul Firdaus Mohamed Supri

13. N37 Bukit Lanjan – Elizabeth Wong Keat Peng

14. N39 Kota Damansara – Shatiri Mansor

15. N40 Kota Anggerik – Prof Shaharuddin Badarudin

16. N41 Batu Tiga – Rodziah Ismail

17.N43 Sementa – Dr Daroyah Alwi

18.N46 Pelabuhan Klang – Azmizam Zaman Huri

19. N48 Sentosa – Dr Gunaraj George

20. N49 Sungai Kandis – Shuhaimi Shafiee

21. N54 Tanjong Sepat – Borhan Aman Shah

Artikel Penuh: http://www.utusan.com.my/berita/politik/senarai-calon-pkr-di-selangor-1.656845#ixzz5DkYIEUGS
© Utusan Melayu (M) Bhd

Calon Pakatan Harapan Daripada Parti PPBM

Calon Pakatan Harapan Daripada Parti DAP


Calon Barisan Nasional

senarai calon pru14 selangor
Kredit Sumber: Awani
P.092 Sabak Bernam: Mohd Fasiah Mohd Fakeh
N.01 Sungai Air Tawar: Rizam Ismail
N.02 Sabak: salahuddin Mohd Islan
P.093 Sungai Besar: Budiman Mohd Zohdi
N.03 Sungai Panjang:  Imran Tamrin
N.04 Sekinchan: Lee Yee Yuan
P.094 Hulu Selangor: P Kamalanathan
N.05 Hulu Bernam: Rosni Bt Sahar
N.06 Kuala Kubu Bharu: Wong Koon Moon
N.07 Batang Kali:  Datuk  Mat Nadzari Ahmad Dahlan
P.095 Tanjong Karang: Tan Sri Noh Omar
N.08 Sungai Burong: Datuk Samsudin Lias
N.09 Permatang: Datuk Sulaiman Abd Razak.
P.096 Kuala Selangor: Datuk Seri Dr Irmohizam Ibrahim
N.10 Bukit Melawati: Jakiran Jakoman
N.11 Ijok: Partiban A/L Karupiah
N.12 Jeram: Aszahar Azian Arifin
P.097 Selayang: Kang Meng Fuat
N.13 Kuang: Abdul Shukor Idrus
N.14 Rawang: Chan Wong Ho
N.15 Taman Templer: Mohd Nasir Ibrahim
P.098 Gombak: Datuk Abdul Rahim Pandak Kamarudin
N.16 Sg Tua :Rawichandran Narayanan
N.17 Gombak Setia: Megat Zulkarnain (muka baru)
N.18 Hulu Kelang: Ismail Ahmad (muka baru)
P.099 Ampang: Leong Kim Soon
N.19 Bukit Antarabangsa: salwa Yunos (muka baru/akauntan)
N.20 Lembah Jaya: Mohamad Nizam Shith (KP Ampang)
P.100 Pandan: Leong Kok Wee
N.21 Pandan Indah :  mohamad hanif Koslan
N.22 Teratai: Liew Pok Boon (GERAKAN)
P.101 Hulu Langat: Azman Ahmad (muka baru)
N.23 Dusun Tua:  muhamad Zain Isa
N.24 Semenyih: Datuk Johan Abdul Aziz
P.102 Bangi: Liew Yuen Keong
N.25 Kajang : Teh Leow Beng
N.26 Sungai Ramal : Abdul Rahim Mohamad Amin
N.27 Balakong: Lim Chin Wah
P.103 Puchong: Ng Chin Tat
N.28 Seri Kembangan: Chang Toonh Woh
N.29Sri Serdang : Mohamad Satim Diman
P.104 Subang: Tan Seong Lim
N.30 Kinrara : Chiew Kai Heng
N.31 Subang Jaya :Mejar Chong Ah Wat
P.105 Petaling Jaya: Datuk Chew Hian Tat
N.32 Seri Setia : Datuk Yusof Hm Haniff
N.33 Taman Medan :Tuan Abdul Mutalib Abd Rahim
N34 :Bukit Gasing :Chai Ko Ting
P.106 Damansara: Ho Kwok Xheng
N.35 Kampung Tunku:Tan Gim Tuan
N.36 Bandar Utama: Ching Soo Chau
N37 :Bukit Lanjan :Tuan Syed Abdul Razak Al Sagoff
P.107 Sungai Buloh: Pakas Rao A/L Applanaido
N.38 Paya Jaras: Datuk Zein Isma Ismail
N.39 Kota Damansara: Datuk Halimahton Saadiah Bohan
P.108 Shah Alam: Datuk Azhari Saari
N.40 Kota Anggerik: Puan Juameiyah Masdi
N.41 Batu Tiga: Datuk Ahmaf Muadzam Shah Yakop
P.109 Kapar: Mohana Muniandy
N.42 Meru: Khairul Anuar Saimon
N.43 Sementa:Saroni Judi
N.44 Selat Klang: Hj Khairi Hussein
P.110 Klang: Ching Eu Boon
N.45 Bandar Baru Klang :Teoh Kah Yeong.
N.46 Pelabuhan Kelang : Sheikh Rajesh Sheikh Ahmad.
N.47 Pandamaran : Tee Hooi Ling
P.111 Kota Raja : V Gunalan A/L Velu
N.48 Sentosa : Datuk Subrmaniam T Retnam.
N.49 Sungai Kandis : Datuk Ir Kamaruzzaman Johari.
N.50 Kota Kemuning : Tiew Hock Huat.
P.112 Kuala Langat : Sharil Sufian Hamdan.
N.51 Sijangkang : Datuk Sulaiman Karli.
N.52 Banting : Ng Siok Hwa
N.53 Morib : Rozana Kamarulzaman
P.113 Sepang : Datuk Marsum Paing
N.54 Tanjung Sepat : Datuk Dr Karim Mansor.
N.55 Dengkil : Shahrum Datuk Mohd Shariff
N.56 Sungai Pelek: Datuk Ng Chok Sin

Calon Gagasan Sejahtera

Calon Gagasan Sejahtera Daripada PAS

senarai calon pru14 selangor
Sumber

P.092 SABAK BERNAM: USTAZ MUHAMMAD LABIB BIN ABDUL JALIL
N.01 SUNGAI AIR TAWAR: TUAN HAJI ZAMRI BIN YAHYA
N.02 SABAK: USTAZ SALLEHIN MUKHYI

P.93 SUNGAI BESAR: HAJI MUHAMMAD SALLEH BIN MOHD HUSSIEN
N.03 SUNGAI PANJANG: MOHD RAZALI BIN SHAARI
N.04 SEKINCHAN: TH FAZDLIN BIN TASLIMIN

P.094 HULU SELANGOR: DR WAN MAT BIN SULAIMAN
N.05 HULU BERNAM: MOHAMMED SALLEH BIN RI
N.06 KUALA KUBU BAHARU: NAHARUDIN BIN ABDUL RASHID
N.07 BATANG KALI: TH MOHD HASNIZAN BIN HARUN

P.095 TANJONG KARANG: NOR AZ AZLAN BIN AHMAD
N.08 SUNGAI BURONG: USTAZ MOHD ZAMRI BIN MOHD ZAINUDDIN
N.09 PERMATANG: MUHAMMAD JAFARUDDIN BIN SYEIK DAUD

P.096 KUALA SELANGOR: TH MUHAMMAD RASHID BIN MUHAMMAD KASSIM
N.12 JERAM: MOHD NOR MOHD SHAHAR

N.13 KUANG: MOHD FAUZAN BIN MADZLAN
N.14 RAWANG: KONG TUCK WAH PJK
N.15 TAMAN TEMPLER: HAJI ZAIDY BIN ABDUL TALIB

P.098 GOMBAK: IR HAJI KHAIRIL NIZAM BIN KHIRUDIN
N.16 SUNGAI TUA: MOHAMMAD BIN IBRAHIM
N.17 GOMBAK SETIA: HASBULLAH BIN MOHD RIDZWAN
N.18 HULU KELANG: KAMALULHYSHAM BIN MOHD SUHUT

P.099 AMPANG: NURUL ISLAM MOHAMED YUSOFF
N.19 BUKIT ANTARABANGSA: SYARIFAH HAZLIZAH BT SYED ARIFFIN
N.20 LEMBAH JAYA: KHASIM BIN ABDUL AZIZ

P.100 PANDAN: MOHAMED SUKRI BIN OMAR
N.21 PANDAN INDAH: ISKANDAR ABDUL SAMAD
N.22 TERATAI: MOHD IRMAN ABDUL WAHAB

P.101 HULU LANGAT: DR CHE ROSLI BIN CHE MAT
N.23 DUSUN TUA: HJ RAZALY BIN HASSAN
N.24 SEMENYIH: TH MAD SHAMOUR BIN MAD KOSIM

P.102 BANGI: USTAZ NUSHI BIN MAHFODZ
N.25 KAJANG: ZAITON BINTI AHMAD
N.26 SUNGAI RAMAL: MOHD SHAFIE BIN NGAH
N.27 BALAKONG: SDRA MOHAMAD IBRAHIM BIN GHAZALI

P.103 PUCHONG: MOHD ROSARIZAN BIN MOHD ROSLAN
N.29 SERI SERDANG: NOOR HANIM BINTI ISMAIL

P.105 PETALING JAYA: NORAINI BINTI HUSSIN
N.32 SERI SETIA: TH MOHD GHAZALI BIN DAUD
N.33 TAMAN MEDAN: TH ARIFFIN BIN MAHAIYUDDIN

P.107 SUNGAI BULOH: NURIDAH BINTI MOHD SALLEH
N.38 PAYA JARAS: MOHD HANAFI BIN ZULKAPLI
N.39 KOTA DAMANSARA: SITI ROHAYA BT AHAD

P.108 SHAH ALAM: DR MOHD ZUHDI MARZUKI
N.40 KOTA ANGGERIK: USTAZ AHMAD DUSUKI BIN ABD RANI
N.41 BATU TIGA: TH ABDUL HALIM BIN OMAR

P.109 KAPAR: DR HAJI ABDUL RANI BIN OSMAN
N.42 MERU: NOR NAJHAN BIN MOHD SOLEH
N.43 SEMENTA: WAN HASRINA BINTI WAN HASSAN
N.44 SELAT KLANG: DR HALIMAH ALI

P.110 KLANG: KHAIRULSHAH KOTAPAN BIN ABDULLAH
N.46 PELABUHAN KLANG: USTAZ KHALID BIN NAYAN

P.111 KOTA RAJA: TH MOHAMED DIAH BIN BAHARUN
N.48 SENTOSA: RAJAN MANIKESAVAN
N.49 SUNGAI KANDIS: USTAZ MOHD YUSOF ABDULLAH
N.50 KOTA KEMUNING: HJ BURHAN BIN ADNAN

P.112 KUALA LANGAT: DATUK DR YAHYA BIN BABA
N.51 SIJANGKANG: DR AHMAD YUNUS BIN HAIRI
N.53 MORIB: DR SALAHUDIN BIN HAFIZ

P.113 SEPANG: TH SABIRIN BIN MARSONO
N.54 TANJONG SEPAT: IR HAJI MOHD HASLIN BIN HASAN
N.55 DENGKIL: USTAZ YUSMI HANIF BIN ARIFFIN
N.56 SUNGAI PELEK: PN ROHAYA BINTI DATUK MOHD SHAHIR

Calon Gagasan Sejahtera Daripada Parti IKATAN


Calon BEBAS


Senarai calon akan dikemaskini dari masa ke semasa. Senarai yang dikemukakan di sini adalah bergantung kepada update daripada parti-parti yang bertanding dalam negeri.

Semakan daftar pemilih SPR

Keputusan PRU14 Seluruh Negara 2018